تاریخچه زعفران
آذر ۱۶, ۱۳۹۸

زعفران، یکی از گران‌قیمت‌ترین ادویه‌های جهان، خواص بسیاری نیز دارد. یکی از دلایل قیمت بالای زعفران نوع کشت آن و نیروی انسانی مورد نیاز برای برداشت آن است. زعفران قدمت زیادی دارد و در گذشته از خواص درمانی آن در موارد بسیاری استفاده می‌شده است.

در ادامه با برخی از خواص زعفران آشنا خواهیم شد.

زعفران یک آنتی اکسیدان قدرتمند

زعفران حاوی ترکیبات گیاهی مختلفی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند. آنتی اکسیدان‌های موجود در این گیاه از سلول‌های بدن در برابر رادیکال‌های آزاد و ترکیب‌های اکسایشی محافظت می‌کنند. کروسین، کروستین، سافرانل و کامپفرول از قابل توجه‌ترین آنتی‌اکسیدان‌های موجود در زعفران هستند.

کروسین و کروستین رنگدانه‌های کاروتینوئید و دلیل قرمزی رنگ زعفران هستند. هر دو ترکیب ممکن است دارای خواص ضدافسردگی، محافظت از مغز در برابر آسیب‌های پیش رونده، بهبود التهاب، کاهش اشتها و کاهش وزن باشند.

سافرانل عامل اصلی طعم و بوی خاص زعفران است. تحقیقات نشان داده که این ماده می‌تواند به بهبود خلق ‌و خو، تقویت حافظه و یادگیری کمک کرده و از سلول‌های مغزی در برابر استرس محافظت کند.

کامپفرول موجود در گلبرگ‌های گل زعفران خواصی مانند کاهش التهاب، مقابله با سرطان و ضدافسردگی دارد.

بهبود روحیه و درمان علائم افسردگی

زعفران ملقب به ادویه آفتاب است. دلیل این نام‌گذاری نه فقط به خاطر رنگ خاص این گیاه بلکه توانایی آن در بهبود شرایط روحی مصرف‌کننده است. محققان در مطالعات انجام شده دریافتند که مکمل‌های زعفران در درمان علائم افسردگی خفیف مؤثرتر از دارونماها هستند.

در مطالعات دیگر مشخص شد که مصرف ۳۰ میلی گرم زعفران به صورت روزانه درست مانند فلوکستین، ایمیپرامین و سیتالوپرام عمل می‌کند که داروهای رایج برای درمان افسردگی هستند. به علاوه، بیماران با مصرف زعفران عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها را نیز تجربه نخواهند کرد.

از همه این‌ها گذشته، گلبرگ‌ها و کلاله‌های زعفران نیز به نظر تا حدودی در درمان افسردگی مؤثر هستند. اگرچه این یافته‌ها همگی امیدبخش هستند ولی پیش از آن ‌که بتوان روی زعفران به عنوان تنها درمان حساب باز کرد باید تحقیقات بیشتری به عمل آید.

خواص ضد سرطانی زعفران

زعفران سرشار از آنتی اکسیدان است که به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد مضر کمک می‌کند. رادیکال‌های آزاد با بیماری‌های مزمنی مانند سرطان در ارتباطند.

محققان در مطالعات آزمایشگاهی متوجه شدند که زعفران و ترکیبات حاوی آن سلول‌های سرطان روده را از بین برده و سلول‌های نرمال را به حال خود رها می‌‌کنند.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/saffron#section3