با زعفران به جنگ کرونا بروید

زعفران و تقویت سیستم ایمنی برای مقابله با کرونا

حدود چند ماه است که دنیا درگیر ویروس کوید 19 شده است . ویروسی که سیستم ایمنی بدن را مورد حمله قرار می‌دهد و با تضعیف این سیستم پیروز نبرد می‌گردد. علم تا به این تاریخ درمان قطعی برای این بیماری ارائه ننموده است.

تنها راهکار در شرایط کنونی قطع زنجیره انتقال ویروس با قرنطینه می‌باشد .اما رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های سازمان‌های مربوط همچون سازمان بهداشت جهانی و وزرات بهداشت و درمان کشورمان ما را تا حدودی مصون نگه می‌دارد.

در این روزهای قرنطینه با توجه به کاهش فعالیت های جسمانی برای تمامی اعضا خانواده و افزایش مشکلات ناشی از آن بهتر است بیش از پیش تغذیه خود را واکاوی نماییم.

متاسفانه تجویزهای غیرعلمی زیادی نیز صورت می‌گیرد  که حتی در برخی  موارد باعث آسیب رساندن و یا از دست رفتن جان بسیاری از هموطنان عزیزمان گردیده است.

تا زمان کشف درمان کوید 19 بهترین راه توصیه و تجویز شده افزایش مقاومت سیستم ایمنی و کاهش تنش و استرس و افزایش نشاط می‌باشد.

سالیان سال است که گیاه زعفران به دلیل وجود مواد موثری همچون کروسین، پیکرو کروسین و سافرانل باعث افزایش و تقویت سیستم ایمنی بوده است و در تمامی کتب از آن به عنوان سلطان گیاهان روی زمین نام برده شده است.

سافرانل موجود در زعفران ترکیب اصلی تمامی داروهای ضد افسردگی می‌باشد و در ایران باستان نیز از زعفران به عنوان گیاه شادی بخش و نشاط آور استفاده می‌شده است.

علم و طب جدید نیز با بررسی‌های بسیار و مقالات متعدد خواص و کاربرد زعفران را در تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از افسردگی اثبات نموده است.

زعفران یا همان گیاه هزاره سوم با توجه به سهولت دسترسی و فراوانی در کشور عزیزمان می‌تواند یکی از یاری‌دهندگان در این شرایط سخت باشد تا ضمن رعایت اصول بهداشتی و توصیه های پزشکی سطح ایمنی و نشاط خانواده‌ها را تقویت نماید.

مقدار استاندارد مصرف وعده‌ای و نوبتی زعفران ۰٫۱ گرم است. به عبارت دیگر اگر می‌خواهید استفاده‌ای استاندارد داشته باشید، در هر نوبت باید حدود ۱۰ تا ۱۵ عدد از رشته های زعفران را مصرف کنید. میزان مصرف روزانه زعفران نباید از ۰٫۳ گرم تجاوز کند.  

با آرزوی سلامتی و گذر از روزهای سخت

شرکت آریوپل

کاوه تیمورپناه